pharex.sk - Váš distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok

+421 (0)43/3810470

Po-Pia 7:30-16:00

info@pharex.sk

napíšte nám email

Stomické pomôcky

PHAREX ponúka široké portfólio stomických pomôcok a k nim zodpovedajúci doplnkový sortiment. Ponúkame vám jednodielny a dvojdielny stomický systém, t.j. vrecká (uzavreté, výpustné, priehľadné, nepriehľadné, s filtrom, bez filtra a pod.) a podložky rôzneho druhu. 

Základom všetkých stomických pomôcok značky ConvaTec je priľnavá vrstva z hmoty Stomahesive®. Je to kombinácia prírodných látok a ostatných komponentov, ktoré zabezpečujú výborné hojivé vlastnosti. Je chránená celosvetovým patentom. 

Pomôcky ponúkame na všetky typy stomií: kolostómia, ileostómia, urostómia. 

pharex.sk - Váš distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok

Dvojdielny stomický systém Natura® + a Natura®

Natura® + a Natura® vrecká sú dostupné vo verzii uzavreté, výpustné a urostomické, béžové alebo priehľadné. Natura® + vrecká ponúkajú najnovšiu technológiu od spoločnosti ConvaTec:

Dvojdielny stomický systém Natura® + a Natura® od spoločnosti ConvaTec má najširší sortiment produktov patriacich do dvojdielneho systému. Podložky Natura® znamenajú bezpečné, presné uzavretie s niekoľkými počuteľnými „kliknutiami“. Jednoduché upínanie a odopínanie zacvaknutím umožňuje používateľom rýchlo vymeniť vrecko a pokračovať v aktivitách bez odstraňovania podložky z pokožky.

• filter s ochranným filmom, proti upchatiu
• jemný a nešuštivý materiál
• InvisiClose™ bezsvorkový uzáver
• Lock-it Pocket ™ (úschovné vrecko), ktoré bezpečne schová výpust a poskytne výhody uzavretého vrecka
• priehľadné okienko na možnosť kontroly stómie, ktoré je diskrétne prekryté netkanou textíliou

ConvaTec tvarovateľná technológia vytvára elastický tesniaci golier s tvarovou pamäťou, ktorý sa dokáže prispôsobiť akejkoľvek veľkosti a tvaru stómie. Tento „korytnačí“ golier pomáha utesniť pomôcku k stómii a chráni tým pokožku. 

Jednodielny stomický systém

Jednodielny systém, ktorý je jemný na kožu, poskytuje bezpečnosť a jednoduchosť použitia. Flexibilný a diskrétny Esteem ® + jednodielny systém je riešenie dva v jednom, ktorý spája podložku a vrecko do jedného celku, pričom umožňuje jednoduché, bezpečné a komfortné použitie. 

Podložka na vrecku jemne a bezpečne priľne na kožu a zabezpečuje pomôcku pred jej odlepením z kože.
Esteem® + jednodielny systém ponúka najnovšiu technológiu od spoločnosti ConvaTec, ktorá zahŕňa:

  • najmodernejší filter s vrstvou filmu proti upchávaniu, ktorý udržiava vrecko nenafúknuté, a pritom prakticky eliminuje zápach
  • InvisiClose™ výpustný systém s pevným, jednoducho a rýchlo sa upínacím suchým zipsom
  • Lock-It-Pocket ® systém (úschovné vrecko), ktorý bezpečne ukrýva výpust a poskytuje komfort uzavretých vreciek
  • komfortná netkaná textília na povrchu vreciek, ktorá je jemná a hladká pri kontakte s kožou, takmer nešuští, je vodeodolná a rýchlo schne
  • priehľadné okienko na kontrolu stómie, ktoré je prekryté netkanou textíliou pre väčšiu diskrétnosťHojenie rán

Na krytia ConvaTec sa môžete spoľahnúť. Chránia kožu pred poškodením. Ponúkajú komfort, jednoduchosť a vynikajúce hojivé účinky. Mäkký a príjemný materiál prispieva k lepšiemu komfortu pacienta. Krytia sa používajú ako primárne, rovnako však aj ako sekundárne krytia. Používajú sa na liečbu vredov, preležanín, diabetických vredov, popálenín a iných ochorení. Správny výber krytia skracuje proces hojenia a rovnako vplýva na zníženie celkových nákladov na liečbu.

Jedinečné riešenie, ktoré kombinuje novú revolučnú AQUACEL® Ag + technológiu s osvedčenou Hydrofiber® technológiou a bojuje s tromi kľúčovými bariérami brániacimi úspešnému procesu hojenia: • prebytočný exsudát • infekcia • biofilm AQUACEL® Ag + krytia fungujú na základe synergickej spolupráce dvoch silných technológií podieľajúcich sa na manažmente bariér brániacich hojeniu rán. 

pharex.sk - Váš distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok

Ag + technológia

Je unikátnou kombináciou iónového striebra a zložiek proti biofilmu
(EDTA, BeCl), ktorá:
• narúša a rozkladá slizovitý povlak biofilmu vytvorený baktériami
• zabíja široké spektrum baktérií vrátane baktérií rezistentných na ATB, tzv. superbaktérií s využitím iónového striebra
• je prevenciou pretvorenia a znovuvytvorenia biofilmu 

Hydrofiber® technológia

Hydrofiber® technológia vytvára ideálne prostredie pre hojenie rán a pre fungovanie Ag + technológie:

  • uzamyká prebytočný exsudát z rany, baktérie a biofilm, čo pomáha minimalizovať riziko skríženej infekcie a pomáha v prevencii macerácie;
  • mikrokontúrovanie spodiny rany udržiava optimálnu rovnováhu vlhkosti a eliminuje mŕtvy priestor, kde by mohli baktérie rásť
  • reaguje na podmienky v rane tým, že vytvára súdržný gél a zároveň pomáha minimalizovať bolesť spojenú s preväzmi.